Prozkoumejte nejlepších 10 android aplikací pro fotografy
10 android aplikací pro fotografy

Prozkoumejte nejlepších 10 android aplikací pro fotografy

V tomto článku vám představím 10 android aplikací pro fotografy které můžete využít pro různé fotografické žánry. Od krajinek po portréty. Od komplexnějších po jednoduché, ale přesto funkční.

10 android aplikací pro fotografy
10 android aplikací pro fotografy

10 android aplikací pro fotografy:

1. PhotoPills

PhotoPills je asi nejkomplexnější aplikací v tomto mém seznamu.

Obsahuje plánovač s mapou, východy a západy slunce a měsíce, kalkulátor expozice, DOF kalkulátor, FOV kalkulátor, tabulku hloubky ostrosti, hyperfokální vzdálenost, noční rozšířenou realitu se zobrazením hvězd, roje meteoritů, startrails a spoustu dalších užitečných pomůcek pro fotografy.

2. Exposure Calculator

Exposure Calculator dělá překvapivě to co má v názvu, tedy počítá expozici. Zadáte základní hodnoty clonu, čas a ISO. V dalším kroku můžete dva parametry změnit a třetí bude automaticky dopočítán. A ještě si k tomu můžete přidat ND filtr.

Jednoduchá a praktická aplikace. Já osobně ji využívám pro kalkulaci dlouhých expozic s ND filtry.

3. Sun Surveyor

Sun Surveyor předpovídá sluneční a měsíční pozice (azimut, výšku nad obzorem, čas) pomocí modulů: 3D kompas, Mapa, AR zobrazení (rozšířená realita pomocí kamery) Plný potenciál aplikace odemknete zakoupením plné verze

4. MoonPhase

Tato aplikace není jen pokročilým lunárním kalendářem s oznámeními, ale také cenným zdrojem informací o Měsíci ve vámi zvoleném místě! Zde můžete zkontrolovat např. aktuální fáze Měsíce, osvětlení a data následujících fází. Najdete také užitečné informace o Slunci, úsvitu, soumraku a důležitých jevech světla.

5. MO Free

Mobilní observatoř se spoustou užitečných funkcí zdarma.

6. Posing App

Užitečná aplikace především pro začínající portrétní fotografy. Pokud vám dojdou nápady, a nebo nevíte jak osoby na fotografiích napózovat, využijte tuto appku jako tahák.

7. Ventusky

Aplikace zajímavým způsobem kombinuje velmi přesnou předpověď počasí pro jakékoliv místo na zemi s 3D mapou zabírající vývoj počasí v širším okolí. Přehledně tak lze vidět, z jaké oblasti přijdou srážky nebo odkud vane vítr. Unikátnost aplikace spočívá v množství zobrazovaných dat. Pro celý svět je k dispozici předpověď teploty, srážek, větru, oblačnosti, tlaku vzduchu, sněhové pokrývky a dalších meteorologických veličin v různých hladinách. Aplikace je navíc zcela bez reklam nebo sledovacích skriptů.

8. Helicon remote

Dálkové ovládání fotoaparátu s pokročilými funkcemi focus bracketingu a time lapse.

9. Sky candy

Předpověď krásných východů a západů slunce.

10. Unscripted

Aplikace s inspirací pro pózování lidí, tentokrát se spoustou užitečných funkcí jako je např. správa klientů, průvodce nastavením fotoaparátu, vzdělávací příručky apod.

Leave a Reply